Archive for 4 júna, 2015

V dňoch 18.-22.mája 2015 sa naši škôlkari zúčastnili školy v prírode v rekreačnom stredisku v Starej Myjave – Fantázia. Čakali nás tu výborní animátori a bola s nimi úžasná zábava. V dopoludňajšom čase sa deti s pani učiteľkami venovali turistickým vychádzkam do okolia. Po obede a odpočinku si deti vyberali zo záujmových klubov: jazda na štvorkolke, jazda na koňoch, zdolávanie lezeckej steny, výroba šperkov, lov rýb , streľba zo vzduchovky, skákanie na trampolíne, vybíjaná, futbal. Večer bol zameraný na rôzne hry a súťaže . Hľadali sme medzi sebou talenty, volili sme najkrajšie dievča a chlapca školy prírode. Každý večer končil diskotékou alebo pozeraním rozprávky v kine. O stravu sa starali príjemné tety kuchárky a deťom jedlo veľmi chutilo. Škola v prírode sa deťom páčila a domov odchádzali spokojné a s množstvom zážitkov .

Exkurzie patria k organizačným formám výchovy a vzdelávania a využívame ich v našej MŠ pomerne často, najviac však pri výchove a vzdelávaní 5.-6. ročných detí- predškolákov. Deti si  prostredníctvom nich upevňujú, rozširujú už nadobudnuté poznatky z rôznych oblastí výchovy a vzdelávania.

Aj preto sme sa vybrali s predškolskými deťmi na exkurziu na farmu: ,,Dubina“, kde deti mohli  priamo pozorovať zvieratá  domáce, ako aj voľne žijúce. Pozorovali sme zvieracie rodinky a pomenovávali ich. Rozlišovali zvieratá podľa vonkajších znakov- stavby, povrchu tela a zvuku.  Zdôvodnili sme úžitok niektorých zvierat. Deti prejavovali starostlivosť o zvieratá kŕmením. Najviac ich zaujali kone ,kozy a ovce, ktoré mali najväčšiu radosť z ich návštevy a pochutili si na jabĺčku i suchom rožku.

Deťom sa exkurzia veľmi páčila a formou zážitkového učenia nadobudli veľa nových poznatkov zo zvieracej ríše.

jún 2015
DSC00225 DSC00425 <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> IMG_9213 <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA>