Exkurzie patria k organizačným formám výchovy a vzdelávania a využívame ich v našej MŠ pomerne často, najviac však pri výchove a vzdelávaní 5.-6. ročných detí- predškolákov. Deti si  prostredníctvom nich upevňujú, rozširujú už nadobudnuté poznatky z rôznych oblastí výchovy a vzdelávania.

Aj preto sme sa vybrali s predškolskými deťmi na exkurziu na farmu: ,,Dubina“, kde deti mohli  priamo pozorovať zvieratá  domáce, ako aj voľne žijúce. Pozorovali sme zvieracie rodinky a pomenovávali ich. Rozlišovali zvieratá podľa vonkajších znakov- stavby, povrchu tela a zvuku.  Zdôvodnili sme úžitok niektorých zvierat. Deti prejavovali starostlivosť o zvieratá kŕmením. Najviac ich zaujali kone ,kozy a ovce, ktoré mali najväčšiu radosť z ich návštevy a pochutili si na jabĺčku i suchom rožku.

Deťom sa exkurzia veľmi páčila a formou zážitkového učenia nadobudli veľa nových poznatkov zo zvieracej ríše.

Comments are closed.

AHOJ
Ahoj, vítam ťa na stránke Materskej školy vo Veľkom Záluží. Na tejto stránke sa dozvieš veľa noviniek, taktiež je tu popísané aj dačo o nás. A máme samozrejme aj galériu. Cíť sa tu príjemne
Kalendár
október 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Náhodná galéria
OLYMPUS DIGITAL CAMERA <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> IMG_1589 <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA>
Kategórie