Archive for september, 2016

Naša Materská škola sa v školskom roku 2015/2016 zaradila medzi 25 najaktívnejších škôl na Slovensku v projekte Recyklohry. Do tohto projektu je registrovaných 1183 materských, základných a stredných škôl. Formou projektu učíme naše deti ekologickému správaniu a budujeme v nich enviromentálne povedomie, rodičov nabádame k triedeniu nebezpečného odpadu formou špeciálnych zberných nádob umiestnených vo vestibule našej školy. Naše šikovné deti, pod vedením zodpovedných učiteliek, sú srdcom projektu a prinášajú do neho kreativitu a dynamiku.

Toto ocenenie nás veľmi teší a povzbudzuje do ďaľších aktivít v tomto projekte.

scan-005

Letné mesiace v našej Materskej škole neboli iba časom oddychu a dovoleniek, ale aj obdobím značných rekonštrukčných prác.

Počas prerušenia prevádzky školy prešli kompletnou rekonštrukciou dve detské umyvárky a toalety. Okrem nového obkladu, dlažby a sanity sa v týchto priestoroch znížili stropy a tým skrylo potrubie, umiestnili sa nové svietidlá, uzáver vody bol z vnútorných priestorov presmerovaný na zadnú časť dvora, vytvoril sa zmiešavač teplej vody.

Dnes sú tieto priestory krásne, moderné a príťažlivé.

V jedálni sa vymenil obklad okolo kuchynskej linky a odkladacieho priestoru, čiastočne sa zrekonštruovala dlažba na terase a sklenené výplne na nej, zhotovil sa prístrešok nad hlavným vchodom do budovy.

Z pôvodnej šiestej triedy, zhotovením sadrokartónovej priečky, sa vytvorila spálňa a tým má každá trieda svoju vlastnú spálňu.  / RÚVZ v Nitre schválil šesť triednu prevádzku so štyrmi spálňami iba ako dočasné riešenie. Aktuálne je vyhotovená koncepcia projektu na dostavbu školy, pre uspokojenie veľkého dopytu na umiestnenie detí v zariadení /.

Touto cestou srdečne ďakujeme všetkým zúčastneným firmám, jednotlivcom, či pracovným tímom, ktorí sa na všetkých rekonštrukčných prácach podieľali, často i cez víkend, alebo v štátny sviatok. Osobitne starostovi obce, p. M. Bírovi, ktorý osobne dohliadal na všetky práce.

Zmena nastala i vo vedení školy. Na základe výberového konania a následného vymenovania, sa od 1.augusta stala p. Jana Zaujecová riaditeľkou Materskej školy. Pani Malgorzate Bakovej patrí veľké poďakovanie za to, že pod jej vedením sa škola stala atraktívnou pre verejnosť, uznávanou v okolí a obľúbenou pre mnohé deti.

V čase, keď čítate tieto riadky, máme prvé školské a škôlkárske dni už za sebou. Všetkým deťom  prajeme krásne dni a zážitky prežité v našej Materskej škole, rodičom spokojnosť a chuť spolupracovať a všetkým zamestnancom školy veľa zdravia, energie, nápadov, aby sme všetci spoločne vytvárali bezpečné, podnetné a láskyplné prostredie pre našich najmenších.

september 2016
dsc_0417 <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> IMG_1593 <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> smart