Archive for máj, 2016

 

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám.

Mama si zaslúži nielen našu úctu, ale i našu lásku. Deň matiek je príležitosť, kedy si to všetko môžeme pripomenúť. Zároveň je to dôvod, aby sme  mamičkám vyjadrili svoje city a pripravili im radostné chvíle.

A preto i v našej materskej škole sme pripravili oslavu ich sviatku besiedkami v každej triede osobitne. Deti sa predviedli s programom plným básní, piesní a tancov a prežili slávnostnú atmosféru so svojimi najbližšími. Z lásky im vlastnoručne vyrobili malé darčeky, ktoré ich veľmi potešili. Nejednej mamičke sa skotúľali slzičky šťastia a dojatia pri obdarovaní svojimi deťmi.

Domov odchádzali rodičia plní zážitkov z tohto nezabudnuteľného dňa.

Dňa 22.apríla sme si pripomenuli Deň Zeme, z ktorej darov sme živí, Zeme, ktorá je našou spoločnou matkou . Každý môžeme prispieť svojim malým dielom k tomu , aby sme si my , naše deti a deti našich detí mohli užiť krásy, ktorá nás obklopuje. Preto aj my v Materskej škole nezabúdame na Deň Zeme. Opäť sme si pripravili niekoľko aktivít. Počasie nám prialo. Predškoláci s pani učiteľkami zbierali odpadky v okolí športového ihriska. Ostatné deti zbierali šišky, hrabali trávičku v areáli škôlky. Nakoniec sme vysadili pár kvietkov, aby nám pripomínali tento náš deň . Teší nás, že deti majú o takéto aktivity záujem a že im môžeme takto vštepovať kladný vzťah k prírode.

V dňoch 5.-6. apríla. 2016 sa otvorili brány ZŠ pre budúcich prvákov. Konal sa zápis predškolákov do „veľkej školy“.

Deti z našej materskej školy boli plné očakávania a trošku aj obáv z tejto dôležitej udalosti.

Pani učiteľky v škole si pripravili pre deti testy, ktoré mali preveriť ich vedomosti potrebné pri vstupe do prvého ročníka. Naši predškoláci ukázali svoju šikovnosť a pripravenosť na školu. Na všetky otázky odpovedali s prehľadom a bez problémov.

Po absolvovaní vedomostných otázok každému z nich pani učiteľky zablahoželali k prijatiu do základnej školy a obdarovali deti malou pozornosťou.

Veríme , že v septembri budú malí prváčikovia kráčať pyšne a s radosťou v ústrety novým poznatkom a krásnym zážitkom.

Na stavaní mája v našej obci sme sa zúčastnili aj my malí škôlkari. Pripravili sme ľudové pásmo básní a piesní, ktoré sme nacvičili s patričnou dôležitosťou. Zaodetí v krásnych krojoch, s malou dávkou trémy sme zarecitovali a zaspievali, ale aj postavili máj pre všetky zálužské dievky. Odmenou nám bol veľký potlesk prítomných ľudí v obecenstve.

Dňa 11.4.2016 sa deti z našej MŠ zúčastnili divadelného predstavenia „FERDO MRAVEC“ v DAB v Nitre. Rozprávka v réžii Jakuba Nvotu sa všetkým veľmi páčila. Okrem odvážneho Ferda deti spoznali aj chrobáka Truhlíka, namosúreného slimáka či povrchnú a krutú lienku. Na deti zapôsobila aj krásna farebná scéna, kostýmy a atmosféra „naozajstného“ divadla. O zážitkoch z predstavenia ešte dlho rozprávali…

Zápis do Materskej školy
Riaditeľka MŠ vo Veľkom Záluží oznamuje rodičom, že zápis do materskej školy na rok 2016/17 sa uskutoční 4 a 5 mája (streda, štvrtok) v čase od 10,00 do 12,00 a od 15,00 do 16,00 hod.
Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ si rodičia môžu vyzdvihnúť vopred v MŠ alebo na webovej stránke MŠ (www.mszaluzie.sk).
Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú:
– deti, ktoré dovŕšia piaty rok veku do 31. augusta príslušného kalendárneho roka
– deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou
– deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou
– deti, ktoré sú v starostlivosti osamelého zákonného zástupcu
– deti, ktoré do 31. augusta príslušného kalendárneho roka dovŕšili tri roky života
Pri zvýšenom záujme o materskú školu sa prihliada na:
– deti zamestnaných obidvoch zákonných zástupcov
– druhého súrodenca v materskej škole
Na zápis je potrebne priniesť rodný list dieťaťa.
Riad. MŠ. M.Baková, Mgr.

AHOJ
Ahoj, vítam ťa na stránke Materskej školy vo Veľkom Záluží. Na tejto stránke sa dozvieš veľa noviniek, taktiež je tu popísané aj dačo o nás. A máme samozrejme aj galériu. Cíť sa tu príjemne
Kalendár
máj 2016
Po Ut St Št Pi So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Náhodná galéria
<SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> DSC_0439 (2) <SAMSUNG DIGITAL CAMERA>
Kategórie