Archive for máj, 2016

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám.

Mama si zaslúži nielen našu úctu, ale i našu lásku. Deň matiek je príležitosť, kedy si to všetko môžeme pripomenúť. Zároveň je to dôvod, aby sme  mamičkám vyjadrili svoje city a pripravili im radostné chvíle.

A preto i v našej materskej škole sme pripravili oslavu ich sviatku besiedkami v každej triede osobitne. Deti sa predviedli s programom plným básní, piesní a tancov a prežili slávnostnú atmosféru so svojimi najbližšími. Z lásky im vlastnoručne vyrobili malé darčeky, ktoré ich veľmi potešili. Nejednej mamičke sa skotúľali slzičky šťastia a dojatia pri obdarovaní svojimi deťmi.

Domov odchádzali rodičia plní zážitkov z tohto nezabudnuteľného dňa.

Dňa 22.apríla sme si pripomenuli Deň Zeme, z ktorej darov sme živí, Zeme, ktorá je našou spoločnou matkou . Každý môžeme prispieť svojim malým dielom k tomu , aby sme si my , naše deti a deti našich detí mohli užiť krásy, ktorá nás obklopuje. Preto aj my v Materskej škole nezabúdame na Deň Zeme. Opäť sme si pripravili niekoľko aktivít. Počasie nám prialo. Predškoláci s pani učiteľkami zbierali odpadky v okolí športového ihriska. Ostatné deti zbierali šišky, hrabali trávičku v areáli škôlky. Nakoniec sme vysadili pár kvietkov, aby nám pripomínali tento náš deň . Teší nás, že deti majú o takéto aktivity záujem a že im môžeme takto vštepovať kladný vzťah k prírode.

V dňoch 5.-6. apríla. 2016 sa otvorili brány ZŠ pre budúcich prvákov. Konal sa zápis predškolákov do „veľkej školy“.

Deti z našej materskej školy boli plné očakávania a trošku aj obáv z tejto dôležitej udalosti.

Pani učiteľky v škole si pripravili pre deti testy, ktoré mali preveriť ich vedomosti potrebné pri vstupe do prvého ročníka. Naši predškoláci ukázali svoju šikovnosť a pripravenosť na školu. Na všetky otázky odpovedali s prehľadom a bez problémov.

Po absolvovaní vedomostných otázok každému z nich pani učiteľky zablahoželali k prijatiu do základnej školy a obdarovali deti malou pozornosťou.

Veríme , že v septembri budú malí prváčikovia kráčať pyšne a s radosťou v ústrety novým poznatkom a krásnym zážitkom.

Na stavaní mája v našej obci sme sa zúčastnili aj my malí škôlkari. Pripravili sme ľudové pásmo básní a piesní, ktoré sme nacvičili s patričnou dôležitosťou. Zaodetí v krásnych krojoch, s malou dávkou trémy sme zarecitovali a zaspievali, ale aj postavili máj pre všetky zálužské dievky. Odmenou nám bol veľký potlesk prítomných ľudí v obecenstve.

Dňa 11.4.2016 sa deti z našej MŠ zúčastnili divadelného predstavenia „FERDO MRAVEC“ v DAB v Nitre. Rozprávka v réžii Jakuba Nvotu sa všetkým veľmi páčila. Okrem odvážneho Ferda deti spoznali aj chrobáka Truhlíka, namosúreného slimáka či povrchnú a krutú lienku. Na deti zapôsobila aj krásna farebná scéna, kostýmy a atmosféra „naozajstného“ divadla. O zážitkoch z predstavenia ešte dlho rozprávali…

Zápis do Materskej školy
Riaditeľka MŠ vo Veľkom Záluží oznamuje rodičom, že zápis do materskej školy na rok 2016/17 sa uskutoční 4 a 5 mája (streda, štvrtok) v čase od 10,00 do 12,00 a od 15,00 do 16,00 hod.
Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ si rodičia môžu vyzdvihnúť vopred v MŠ alebo na webovej stránke MŠ (www.mszaluzie.sk).
Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú:
– deti, ktoré dovŕšia piaty rok veku do 31. augusta príslušného kalendárneho roka
– deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou
– deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou
– deti, ktoré sú v starostlivosti osamelého zákonného zástupcu
– deti, ktoré do 31. augusta príslušného kalendárneho roka dovŕšili tri roky života
Pri zvýšenom záujme o materskú školu sa prihliada na:
– deti zamestnaných obidvoch zákonných zástupcov
– druhého súrodenca v materskej škole
Na zápis je potrebne priniesť rodný list dieťaťa.
Riad. MŠ. M.Baková, Mgr.

máj 2016
img_1796 <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> IMG_20230623_165115 DSC_0807 (2)