Archive for 22 apríla, 2016

Dánsky spisovateľ Hans Christian Andersen, jeden z najznámejších svetových rozprávkárov, napísal mnoho krásnych príbehov. Princezná na hrášku, Cisárove nové šaty, či Malá morská panna sú známe snáď všetkým.
Čarovný svet rozprávok majú deti veľmi radi a preto sme aj pre našich škôlkárov čarovnú Noc s Andersenom pripravili aj tento rok.
Najprv sme s deťmi navštívili obecnú knižnicu, kde im Terezka Kubičková prečítala rozprávku O pastierke a kominárikovi. Deti príbeh pozorne počúvali a dokázali odpovedať na všetky otázky o rozprávke. S úžasom si poprezerali množstvo kníh, ktoré sa im núkali na vysokých policiach v knižnici. Sľúbili, že keď vyrastú a naučia sa čítať, určite si prídu zopár kníh požičať.
Svet rozprávok ich čakal aj po návrate do Materskej školy. Najprv sme deťom formou prezentácie na interaktívnej tabuli priblížili spôsob výroby a celý zrod rozprávkovej knihy. Po diskotéke, chutnej večeri a maškrtení čakal deti poklad ukrytý v perníkovej chalúpke. Ale skôr, ako ho našli, museli zdolať niekoľko rozprávkových úloh : prejsť cez začarovaný rybník tak, aby ich nechytil vodník, zjesť ,,kyslé potvory“ ulovené v rybníku, premôcť strach a prejsť okolo draka číhajúceho v skalách, tunelom sa dostať k hradu princeznej, či vypiť ,,žabí sliz“. A zlatý poklad aj s odmenami si všetky deti starostlivo odložili.
Vonku už bola tmavá noc a po detských líčkach sa skotúľalo niekoľko slzičiek. Ale unavené a plné krásnych zážitkov spali až do bieleho rána…

apríl 2016
img_1840 dav <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> DSC02593 <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> IMG_20240322_190848