Archive for 23 mája, 2016

Dňa 22.apríla sme si pripomenuli Deň Zeme, z ktorej darov sme živí, Zeme, ktorá je našou spoločnou matkou . Každý môžeme prispieť svojim malým dielom k tomu , aby sme si my , naše deti a deti našich detí mohli užiť krásy, ktorá nás obklopuje. Preto aj my v Materskej škole nezabúdame na Deň Zeme. Opäť sme si pripravili niekoľko aktivít. Počasie nám prialo. Predškoláci s pani učiteľkami zbierali odpadky v okolí športového ihriska. Ostatné deti zbierali šišky, hrabali trávičku v areáli škôlky. Nakoniec sme vysadili pár kvietkov, aby nám pripomínali tento náš deň . Teší nás, že deti majú o takéto aktivity záujem a že im môžeme takto vštepovať kladný vzťah k prírode.

V dňoch 5.-6. apríla. 2016 sa otvorili brány ZŠ pre budúcich prvákov. Konal sa zápis predškolákov do „veľkej školy“.

Deti z našej materskej školy boli plné očakávania a trošku aj obáv z tejto dôležitej udalosti.

Pani učiteľky v škole si pripravili pre deti testy, ktoré mali preveriť ich vedomosti potrebné pri vstupe do prvého ročníka. Naši predškoláci ukázali svoju šikovnosť a pripravenosť na školu. Na všetky otázky odpovedali s prehľadom a bez problémov.

Po absolvovaní vedomostných otázok každému z nich pani učiteľky zablahoželali k prijatiu do základnej školy a obdarovali deti malou pozornosťou.

Veríme , že v septembri budú malí prváčikovia kráčať pyšne a s radosťou v ústrety novým poznatkom a krásnym zážitkom.

máj 2016
OLYMPUS DIGITAL CAMERA <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> dav <SAMSUNG DIGITAL CAMERA>