Archive for 10 apríla, 2017

Medzinárodné podujatie Noc s Andersenom je aj v našej Materskej škole obľúbenou aktivitou a skvelou príležitosťou, ako priblížiť deťom tajomstvá knižníc.

Tento rok sa do podujatia zapojilo 235 knižníc na Slovensku a naši škôlkári už netrpezlivo očakávali večer plný prekvapení.

Najskôr sme navštívili miestnu knižnicu, kde nám teta Oľga prečítala rozprávku ,,O cínovom vojačikovi“, ako inak – z pera známeho rozprávkára H. Ch. Andersena. Deti pozorne počúvali a po rozprávke si so záujmom prezreli knižnicu a prelistovali niekoľko detských kníh.

Po návrate do materskej školy im pani učiteľky formou prezentácie vysvetlili pôvod a vznik kníh, nasledovala chutná večera a po nej hľadanie ukrytého pokladu. Cesta k pokladu bola prepletená mnohými rozprávkovými úlohami : deti museli prejsť cez rybník, prejsť okolo draka tak, aby ho neprebudili, v ježibabinom domčeku vypiť žabí sliz, pomôcť Popoluške roztriediť fazuľu a nakoniec objaviť ukrytý poklad.

Po diskotéke a maškrtení umyť zúbky, prezliecť pyžamo a….tí odvážni strávili noc v škôlke. Padlo aj zopár slzičiek, posledné z detí zaspalo neskoro po polnoci, ale nezabudnuteľný zážitok ostane ešte dlho v ich spomienkach.

apríl 2017
OLYMPUS DIGITAL CAMERA P1040939 IMG_1732 <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> DSC_0752